زمین شوی

استفاده از کدام مدل تی کمترین فشار را به فرد مصرف کننده وارد می کند؟

تی چیست؟

تی یا کف شوی ابزاری کاربردی است که به منظور نظافت و تمیز کردن سطوح مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

 

اجزای تشکیل دهنده تی کدامند؟

تی عموما از دو قسمت تشکیل می شود:

۱.میله یا دسته  ۲.رشته های نخ،تکه های پارچه یا ابر

کف شوی معمولا به شکل گرد یا خطی می باشد.در انواع قدیمی تر این محصول را ابتدا در آب خیسانده و پس از آبگیری،زمین و کف را تمیز میکردند.اما امروزه انواع جدیدتر،به همراه یک سطل طراحی شده است.

cleaning tool set home

 چه مواقعی باید سطح زمین و کف را با زمین شوی شستشو داد؟

اگر سطح زمین که روی آن قدم برمیدارید چسبنده یا کثیف شده زمان آن رسیده که از کف شوی استفاده کنید!همانطور که میدانید ابتدا باید مکان مورد نظر را خالی کرده سپس زمین را جارو کنید.

شاید از نظر شما جارو کردن زمین پیش از تی کشیدن کاری بیهوده به نظر بیاید.اگر اینکار را نکنید،کثیفی ها و گرد و غبار تنها از یک طرف به طرفی دیگر کشیده میشوند.

 

برای تی کشیدن چه اقداماتی لازم است انجام شود؟

برای این کار ابتدا به مقدار مورد نیاز آب و مواد شوینده داخل ظرف یا سطل همراه زمین شوی بریزید.از یک گوشه شروع کنید و آن را روی سطح زمین با کمی فشار حرکت دهید.چنانچه کف شوی کثیف شد آن را بشوئید و مجددا ادامه دهید تا تمام سطوح مورد نظرتان به خوبی تمیز شوند.

 

انواع مختلف زمین شوی کدامند؟

۱.حوله ای:

برای تمیز کردن سطح زمین و دیوارها مناسب است.دیوارهای رنگ شده با رنگ روغن با استفاده از آن به خوبی تمیز میشوند.برای نظافت آشپزخانه،دیوارهای ساخته شده از کاشی و سرامیک،کف و دیوار حمام و ماشین نیز گزینه مناسبی است.

۲.اسفنجی:

اسفنج قبل از قرار گرفتن در آب خشک و سفت است اما پس از آن،ساختارش نرم میشود.مدل اسفنجی باید ابتدا داخل آب گرم قرار بگیرد.سپس آب نفوذ کرده به داخل اسفنج با استفاده از دسته ای که روی میله آن تعبیه شده خارج شود.از این مدل میتوان برای شستن سطح آشپزخانه،بالکن،پاسیو و غیره استفاده کرد.

 ۳.نخی یا مویی:

از انواع قدیمی موجود در بازار است اما هنوز طرفداران خاص خود را دارد.از یک میله فلزی که بر روی آن یک دسته قرار گرفته و نخهایی ضخیم ساخته شده است.از این مدل در نظافت حیاط،پارکینگها،مغازه ها و سرویس بهداشتی های عمومی استفاده میشود.

۴.چرخشی:

از جدیدترین و پرطرفدارترین نمونه های کف شوی بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.مدل چرخشی شامل سطلی برای گذاشتن زمین شوی درون آن است.در این قسمت آبگیری و شستشوی آن نیز انجام میشود.همچنین دارای یک سبد چرخشگر میباشد که آبگیری کف شوی توسط آن انجام میشود.

در این مدل،زمین شوی به سطل چرخشگر متصل شده و چرخش خیلی تند آن سبب شسته و خشک شدن زمین شوی خواهد شد.این عملیات به وسیله دسته چرخشی و پدال تعبیه شده در سطل انجام میشود.

سطل و زمین شوی استیل

مزیت های مدل چرخشی:

۱.جنس سبد آن استیل ضد زنگ است که مقاومت زیادی در برابر آب دارد.

۲.به دلیل وجود سبد چرخشی،آبگیری راحت تر انجام شده و فشاری به فرد مصرف کننده وارد نمیکند.

۳.فرچه های به کار رفته در آنها معمولا از جنس میکروفایبر است.دلیل استفاده از آن پاک کنندگی بالا،توانایی جذب مایعات و دستگیره تاشوی آن است.

این مدلها در مکانهای کوچک مانند دفاتر اداری و منازل مورد استفاده قرار میگیرند.

 ۵.پدالی:

میتوان با استفاده از پدال،آب زیاد موجود در زمین شوی را گرفته و آن را برای استفاده مجدد آماده کرد.مسلما وجود پدال مانع از خستگی فرد مصرف کننده شده و استفاده از آن را تسهیل مینماید.

مزایای مدل پدالی:

۱.فلزی بودن جنس پدال که موجب مقاومت و استحکام آن میشود.

۲.فلزی بودن دسته و کفی که عملکرد عالی و شکل ظاهری زیبا به آن میبخشد.

۶.مخزن دار:

نوع مخزن دار یا اسپری دار،شامل یک مخزن بر روی دسته محصول میباشد.میتوان مخزن را با آب و مواد شوینده پر کرد.سپس دکمه روی دسته را فشار دهید تا به مقدار مورد نیاز از مواد شوینده بر روی زمین شوی اسپری شود.بنابراین میتوانید بدون صرف انرژی زیاد و به آسانی سطح زمین را پاک کنید.

مزایای مدل مخزن دار:

۱.عدم نیاز به استفاده از سطل آب جداگانه

۲.وجود دسته بزرگ با قابلیت تنظیم ارتفاع متناسب با قدتان

۳.سری قابل شستشو با پد قابل تعویض

۴.استیل و ضد زنگ بودن دسته آن

 

کف شوی صنعتی چیست؟

این دستگاه برای تمیز کردن و شستشوی ماشینی سطوح متفاوت نظیر سرامیک،سنگ و پارکت به کار میرود.از این نوع کف شوی در مکانهای بزرگ از جمله مراکز خرید،پاساژها،کارگاهها و سوله ها استفاده میشود.این وسیله میتواند همزمان کف و سطوح را شسته و فورا خشک کند.بدون آنکه هیچ اثری از کثیفی یا خیسی بر جای بگذارد.

جالب است بدانید که برخی از کف شوی های صنعتی قابلیت جمع کردن زباله ها را نیز دارند.

 

انواع کف شوی صنعتی کدامند؟

انواع کف شوی صنعتی از نظر نوع هدایت،منبع تغذیه،مشخصات ظاهری و امکاناتی که دارند عبارتند از:

۱.زمین شوی صنعتی سرنشین دار:

 در این دستگاه مکانی برای نشستن شخص تعبیه شده و حرکت و هدایت دستگاه مانند یک خودرو میباشد.با استفاده از این دستگاه میزان مصرف انرژی و خستگی فرد هدایت کننده به حداقل میرسد.همچنین راندمان کار به شکل قابل توجهی افزایش می یابد. 

Manned industrial floor cleaner

۲.کف شوی عمل کننده با جریان الکتریسیته:

موتورهای الکتریکی انرژی لازم برای حرکت دستگاه را از باتری یا اتصال به جریان برق شهری به دست می آورند.

از این رو زمین شوی الکتریکی خود به دو گروه باتری دار و برقی تقسیم میشود.

 

تفاوت کف شوی با اسکرابر چیست؟

کف شوی:

شامل یک مخزن است که میتوان درون آن آب و مواد شوینده را ترکیب کرده و استفاده کرد.کف شوی توانایی شستشو را دارد اما نمیتواند آب کثیف پس از شستشو را در خود جذب کند.بنابراین باید پس از شستشو از جارو برقی صنعتی آب و خاک استفاده کرد.

اسکرابر:

اسکرابر یا کف شوی صنعتی میتواند دستی یا سرنشین دار باشد.با برس مخصوص سطح زمین را شستشو داده و سپس با استفاده از سیستم مکش آب اضافه را جمع میکند.

نه تنها مخزنی برای ترکیب آب و مواد شوینده دارد بلکه دارای مخزنی است برای جمع کردن آب کثیف. آب کثیف حاصل از شستشو به وسیله تیغه تعبیه شده در انتهای اسکرابر جمع شده و داخل مخزن آب کثیف قرار میگیرد.

به دلیل سرعت و کیفیت شستشو،از اسکرابر به منظور نظافت عمیق در اماکن اداری،تجاری و بیمارستانها استفاده میشود.

 

زمین شوی بیمارستانی چیست؟

از این مدل بابت کارهای بهداشتی و نظافتی در مراکز درمانی،بیمارستانها،سرای سالمندان و مهد کودکها استفاده میشود.

 بارزترین خصوصیات این نوع زمین کدامند؟

۱.از مواد آنتی باکتریال تولید میشود.این ویژگی مانع از ایجاد لکه،بوی نامطبوع و رشد و انتقال قارچها،باکتریها و کپکها خصوصا در مکانهای مرطوب میشود.

۲.شامل سطل زباله یا کیسه زباله هستند.البته جهت رعایت کردن بهداشت برای آنها درپوش در نظر گرفته شده است.

۳.از مواد قابل بازیافت تولید شده اند و به همین دلیل سازگار با محیط زیست میباشند.

 

زمین شوی بخار چه کاربردی دارد؟

استفاده از زمین شوی بخار به عنوان بخارشوی الکتریکی نسبت به انواع مذکور،کمتر رایج است.دلیل آن مسلما قیمت بالاتر این مدل و مناسب نبودن آن برای نظافت برخی سطوح مانند پارکت و لمینت میباشد.

 

هنگام خرید مدل چرخشی به چه نکاتی باید دقت کرد؟

۱.قابلیت حمل آسان:

باید تا حد امکان سبک و به آسانی قابل حمل باشد.شاید بهتر باشد مدل چرخشی با سطل چرخدار خریداری کنید.وجود چرخ مزیت بزرگی است اما طبیعتا مدلهای چرخدار گرانترند.

۲.بدنه مقاوم:

سطل آن غالبا از جنس پلاستیک است،اما پلاستیک کیفیتهای متفاوت دارد.پلاستیک ضعیف زود ترک برداشته و در برابر ضربه مقاوم نیست.

بنابراین پلاستیک مورد استفاده باید در عین سبکی،مقاوم و نشکن باشد.مدلهای متعددی هم وجود دارند که جنس بدنه آنها استیل است اما طبیعتا گرانترند.

سطل و زمین شوی

۳.عملکرد آسان سبد آبگیری:

اغلب زمین شوی های چرخشی،پدالی اند.یعنی برای چرخش سبد آبگیری باید با پا پدال بزنید.برخی مدلها نیز به حالت فشاری یا با اهرم دستی کار میکنند.البته انتخاب مدل آن به خودتان بستگی دارد اما بهتر است بدانید که استفاده از مدل پدالی آسانتر است.

۴.اندازه مناسب سری:

هرچه سری زمین شوی بزرگتر باشد میتوان در مدت زمان کوتاهتر سطح بیشتری را تمیز کرد.ناگفته نماند که در فضاهای تنگ و باریک،سری های جمع و جور کاربرد بیشتری دارند.

۵.جنس مناسب سری:

سری از جنس میکروفایبر به سبب قدرت جذب بالای گرد و خاک و مایعات از جنس معمولی بهتر است.به علاوه زبر نبوده و به سطوح حساس آسیبی نمیزند.

۶.جنس و طول مناسب دسته:

جنس دسته اغلب زمین شوی ها استیل یا آلومینیوم است.دسته آلومینیومی از لحاظ وزن سبکتر است،اما استیل علی رغم وزن بیشتر مقاوم تر و بادوام تر است.

طول دسته نیز باید متناسب با قدتان باشد.قد بلندترها بهتر است از مدل با دسته تلسکوپی و دارای قابلیت تنظیم ارتفاع استفاده کنند تا مجبور به خم شدن نباشند.

۷.داشتن دریچه تخلیه آب:

وجود دریچه تخلیه آب قطعا یک امتیاز برای مدل سطلی محسوب میشود.زیرا به راحتی میتوان با باز کردن شیر تخلیه،آب و مواد شوینده را خالی کرد.بنابراین هر بار نیازی به بلند کردن سطل نخواهید داشت.

۸.داشتن سری یدک:

فراموش نکنید که سری مدلی که میخرید حتما در بازار موجود باشد.زیرا به هر حال پس از مدتی نیاز به تعویض سری خواهید داشت.

 

قیمت ارزان را به کیفیت بالا ترجیح ندهید!

عموما مدل سطلی و زمین شوی چرخشی محصول نظافتی چندان ارزان قیمتی نیست.اگر به مدلی برخوردید که نسبت به مدلهای موجود،قیمت مشتری پسندی داشت صرفا به سبب ارزانی قیمت تصمیم نگیرید.گرچه قیمت بالا همواره نمیتواند ضامن کیفیت بالا باشد،اما در هر صورت از بررسی کیفیت محصول غافل نشوید.

 

شناخته شده ترین برندهای زمین شوی کدامند؟

برندهای ایرانی:

مهسان،همارا،یونیک

برندهای خارجی:

spring,flower,lifeheit

 برای دیدن گروه زمین شوی سایت خشکده اینجا کلیک کنید.

سطل و زمین شویسطل و زمین شوی استیل

سطل و زمین شویسطل و زمین شوی

طی ماکارونی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا