میز اطو

آیا میز اتو لزوما باید از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار باشد؟

میز اتو چیست؟

میز اتو وسیله ای است که یک پایه در قسمت زیرین و یک تخته نسبتا بزرگ در قسمت رویه آن تعبیه شده.به همین سبب اتو کشیدن انواع لباسها با استفاده از آن کاری راحت و چه بسا لذت بخش خواهد بود.

فراموش نکنید که در هنگام خرید حتما باید محکم بودن جنس پایه های آن را در نظر بگیرید.زیرا در غیر این صورت ممکن است پایه ها در اثر فشار وارده دچار شکستگی شوند.

 

کاربرد میز اتو چیست؟

اتو کشیدن لباسها معمولا از جمله کارهای مهم اغلب خانمهای خانه دار در ایام هفته است.گاها برخی افراد اتو کردن لباسهایشان را به خشک شویی میسپرند.این امر در دراز مدت میتواند هزینه های گزافی را به شما تحمیل کند.

کافی است یک میز مناسب خریداری کرده و در کنار آن از یک صندلی مناسب برای اتوکشی استفاده کنید.

young woman ironing clothes

قبل از خرید میز اتو چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

۱.بودجه:

امروزه انواع میز اتو در سایزها و جنسهای مختلفی در بازار موجودند که هر یک قیمت خاص خود را دارند.

۲.در نظر گرفتن عادات اتوکشی:

دقت کنید که اتو کردن در حالت ایستاده برایتان راحت تر است یا نشسته؟آیا وجود محفظه مخصوص اتو برایتان یک فاکتور کلیدی محسوب میشود؟

۳.اندازه میز:

اگر در منزل خود فضای کافی دارید،برای اتوکشی راحت و سریع بزرگترین سایز میز را انتخاب کنید.

سایزهای معمول میز اتو موجود در بازار کدامند؟

به طور کلی بازه عرض این میزها بین ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر است.بازه طول آنها نیز در محدوده ۱۱۰ تا ۱۳۵ سانتی متر میباشد.

 

۴.ارتفاع میز:

اگر عادت به اتوکشی در حالت ایستاده دارید،بهترین میزان ارتفاع تا سطح کمر شماست.شاید بخواهید حالت اتوکشی را بین نشسته و ایستاده تغییر دهید.در این صورت بهتر است میز اتویی با قابلیت تنظیم ارتفاع خریداری کنید.

بلندی استاندارد میز اتو چقدر باید باشد؟

قاعده کلی این است که ارتفاع آن تا کمر فرد برسد.میز اتو باید طوری باشد که اتوکشی با آن آسان بوده و دستتان به راحتی روی آن حرکت کند.اگر خیلی بلند باشد،مجبور میشوید دستتان را خم کنید و روی لباس تسلط کافی را نداشته باشید.

از طرفی دیگر نیز اگر خیلی کوتاه باشد،مجبور میشوید کمرتان را خم کنید.در حالت نشسته هم برای اینکه دستتان تسلط کافی را داشته باشد،پایه میز نباید زیاد بلند باشد.

انواع میز اتو بر اساس ارتفاع کدامند؟

۱.ایستاده:

در حالت استاندارد میز اتو باید تا کمر برسد.اما اگر قرار است افراد مختلفی در منزلتان از آن استفاده کنند،بهتر است ارتفاع آن قابل تنظیم باشد.خوشبختانه ارتفاع اغلب این میزها بین ۷۰ تا ۹۰ سانتی متر قابل تنظیم است.

۲.پایه کوتاه:

جهت استفاده از میز اتو در حالت نشسته باید نوع پایه کوتاه آن را بخرید.این میز را میتوانید روی زمین قرار داده و بنشینید.یا اینکه آن را روی میز دیگری قرار داده و خودتان روی صندلی بنشینید.

۵.سبک بودن:

میز اتو باید سبک باشد تا به راحتی بتوان آن را جا به جا کرد.میزهای آلومینیومی از این دسته اند.

 

۶.جنس میز:

بهتر است از جنس آلومینیوم و یا استیل باشد.میز آلومینیومی وزن کمتر و در عین حال عمر بیشتری دارد و در مقابل حرارت مقاوم است.میز چوبی معمولا مقاومت کمتری نسبت به گرمای اتو دارد.به علاوه میزهای چوبی وزن بیشتری نسبت به میزهای فلزی داشته و جابجایی آنها دشوار است.

جنس روکش سطح میز اتو چه باید باشد؟

بهتر است از جنس پارچه نسوز و ضد آب باشد.پارچه های حفره حفره یا لانه زنبوری گزینه مناسبی هستند.زیرا این پارچه ها بخار اتو را از خود عبور میدهند.به خاطر داشته باشید که هر چه لایه روکش ضخیم تر باشد بهتر است.

لایه روکشها معمولا از جنس نمد بوده و ضخامتی بین ۴ تا ۸ میلی متر دارند.بهتر است پارچه روکش از جنس نخ،متالیک و یا سیلیکون باشد تا از خاصیت نچسب یا بازتابی برخوردار باشد.

 

۷.مقاومت میز:

میز اتو در عین سبک بودن باید بسیار محکم باشد تا هنگام اتو کشیدن نشکند.یک میز مستحکم و مقاوم فرآیند اتوکشی را تسهیل میکند.

 

۸.ایمن بودن میز:

برای حفظ امنیت و مراقبت از کودکان بهتر است میز شما مجهز به قفل کودک باشد.امروزه اکثر میزهای اتو موجود در بازار دارای این قابلیت هستند.

البته ناگفته نماند که این نوع میزها اندکی گرانتر از نمونه های معمولی هستند.اما در عوض خیالتان را از بابت امنیت کودک آسوده میکنند.

 

۹.داشتن قفسه:

برخی میزها دارای کشو و قفسه هستند.این مدلها برای افرادی که میخواهند تمام وسایل مورد نیاز اتوکشی را در یکجا جمع کنند،گزینه مناسبی هستند.

 

۱۰.گارانتی:

بهتر است از خرید میز اتو بدون گارانتی به خصوص در مدلهای دارای قفل کودک خودداری کنید.

اتوکشی

استحکام میز اتو:

از آنجا که هنگام اتوکشی به لباس کمی فشار وارد می کنیم،میز اتو باید محکم باشد تا واژگون نشود:

۱.نوع پایه میز باید طوری قرار بگیرد که تعادل آن حفظ شود.پایه هایی که  T شکل هستند متداول ترند اما ثبات کمتری نسبت به میزهایی با چهار پایه جداگانه دارند.

۲.پایه های میز باید روکش پلاستیکی داشته باشند تا از سر خوردن میز جلوگیری شود.

۳.سازه این میز از اهمیت بالایی برخوردار است.سازه ساخته شده از فلزاتی نظیر فولاد،استحکام بیشتری نسبت به پلاستیک دارد.در واقع میزهایی از جنس آلومینیوم و پلاستیک سبکتر از چوبی و استیل بوده،در عین حال استحکام کمتری دارند.

 

روکش و بالشتک میز اتو از چه جنسی باشد بهتر است؟

همه میزهای اتو بالشتک و روکش دارند.بالشتک یا پد،زیرسازی روکش را تشکیل میدهد بنابراین باید به اندازه کافی محکم و ضخیم باشد.بالشتک و روکش هیچ کدام نباید زیاد نازک باشند.

اگر روی بالشتک دست کشیدید و سازه سختی را زیر آن حس کردید بدانید این میز کیفیت پایینی دارد.بنابراین از خرید آن خودداری کنید.

 

ضخامت بالشتک:

ضخامت بالشتک باید بین ۴ تا ۸ میلی متر باشد.همچنین بالشتک باید صاف بوده و هیچ گونه برآمدگی یا فرو رفتگی نداشته باشد.به علاوه باید متخلخل باشد تا گرما و بخار را از خود عبور دهد.

بهترین بالشتک ها را از نمد میسازند.البته بالشتک و روکش را جداگانه هم میفروشند.بنابراین شما میتوانید در صورت فرسوده شدن،آنها را تعویض کنید.

 

روکش میز اتو:

روکش میز از بافتهای مختلفی ساخته میشود.روکش باید خاصیت نچسب داشته باشد تا لباس به آن نچسبد.همچنین باید قابلیت بازتاب گرما را داشته باشد تا گرما را به لباس منتقل کند.

این کار اتوکشی را آسانتر کرده و باعث میشود لباس سریعتر اتو بگیرد.بهترین روکش میز اتو از جنس پنبه یا سیلیکون است.

 

قرار دادن اتو بر روی میز اتو:

میز اتو باید حتما جایی برای قرار دادن اتو داشته باشد.جای اتو باید به محکم بوده و خوب طراحی شده باشد تا اتو درست در آن قرار گرفته و سقوط نکند.برخی از میزها جای اتوی میله ای دارند و برخی دیگر صفحه ای هستند که ایمن تر و محکمتر است.

 

امکانات اضافی برخی از میزهای اتو  کدامند؟

برخی از این امکانات چندان ضروری نیستند اما کار اتوکشی را ساده تر میکنند:

۱.ژانت:

ژانت میز اتوی باریکی است که مناسب اتوکشی آستین است.ژانت را به صورت جداگانه هم میفروشند.

۲.آویز لباس:

این گزینه به شما این قابلیت را میدهد که لباس گرم را پس از اتوکشی آویزان کنید تا خنک شود.زیرا تا کردن لباس گرم موجب حالت گرفتن و چروک شدن دوباره آن میشود.

۳.نگهدارنده سیم اتو:

میله ای است که روی میز نصب شده و سیم اتو به آن آویزان میشود.به این ترتیب سیم اتو در هنگام کار مزاحمتان نمیشود.

۴.قفل کودک:

با استفاده از آن میتوانید پایه میز را قفل کرده و مانع از دستکاری کردن آن توسط کودک شوید.بدین ترتیب خطر واژگون شدن میز از بین میرود.

طبیعتا میزهایی با امکانات فوق،قیمت بالاتری هم دارند.بنابراین خرید این  میزها مستقیما به میزان بودجه تان بستگی دارد.

اتوکشی

برندهای شناخته شده میز اتو کدامند؟

برندهای خارجی:

Bosch,Gimi,Brabantia,Spring

برندهای ایرانی:

آرتیستون،هدیه و یونیک

 

انواع میز اتو کدامند؟

این میزها به طور عمده در سه نوع تاشو،ثابت دیواری و  Tabletop دسته بندی میشوند:      

۱.تاشو:

مدل تاشو رایج ترین نوع میز اتو در دوران مدرن است.دلیل محبوبیت آن،قابلیت جابجایی آسان و اشغال فضای کم است.

از بزرگترین مزایای این مدل پایه های تاشو و قابلیت جمع شدن است.تنظیم ارتفاع نیز مزیت دیگر آن میباشد.

 

۲.ثابت دیواری:

این مدل میتواند روی دیوار ثابت شود و در صورت عدم استفاده تا شود.از این رو گزینه مناسبی برای استفاده در آپارتمانها میباشد.

میتوان آنها را درون یک کمد نیز نصب کرد.این میزها به طور خاص برای ایمنی بیشتر کودکان طراحی شده اند.از این رو باید در ارتفاعی فراتر از دسترس آنها قرار بگیرند.

میز اتوی ریلی یا کمدی از دیگر انواع میزهایی است که در کمد نصب میشود.

ناگفته نماند که میز اتوی توکار،کابینتی و چوبی نیز از انواع بسیار پرکاربردی هستند که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

 

Tabletop.3:

تفاوت اصلی این میزها پایه های کوتاهتر آنهاست.طراحی آنها به گونه ای است که باید روی یک میز دیگر قرار بگیرند.از نظر قابلیت حمل نیز بسیار کاربردی هستند.

این نوع میزها در واقع مناسب افرادی هستند که فضای محدودی داخل اتاق خود دارند.

 

چند تکنیک اتوکشی با استفاده از میز اتو:

۱.شاید بهتر باشد میز اتو را در اتاق خوابتان قرار دهید تا لباسها را پس از اتوکشی روی تخت قرار دهید.یا اینکه به کمد و چوب لباسی هایتان دسترسی داشته باشید.

۲.زمان اتو کردن را میتوانید با قرار دادن یک تکه فویل زیر پارچه میز اتو کاهش دهید.به این سبب که فویل گرما را منتقل کرده و گویی از دو طرف اتو میکنید.

۳.قسمتهای اتو شده را در سمت دیگر میز و دور از خود نگه دارید.

برای دیدن محصولات گروه میز اطو سایت خشکده اینجا کلیک کنید.

میز اتو 315 هدیه

میز اتو 316

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا