ماگ

فاکتورهایی که شما معمولا در خرید ماگ به آنها توجه نمیکنیدکدامند؟

ماگ چیست؟

ماگ نوعی فنجان یا لیوان است که برای نوشیدن انواع نوشیدنیهای گرم و سرد از آن استفاده میشود.این نوشیدنیها میتواند شامل قهوه،شکلات داغ،نسکافه،چای،سوپ و یا آب و آبمیوه باشد.

گنجایش ماگ:

ماگ دارای ابعاد نسبتا بزرگ و غالبا حجمی حدود ۳۵۰ سی سی میباشد.بنابراین حجم مایع آن از لیوانهای استاندارد حدود ۲۵۰ سی سی بیشتر است.

ماگها معمولا دسته های بزرگتری نسبت به لیوانهای معمولی دارند که باعث محبوبیت و سهولت استفاده برای مصرف کننده میشوند.

این محصول امروزه در میان نسل حاضر،طرفداران زیادی دارد.شاید یکی از دلایل آن طولانی بودن ساعات کار به خصوص پشت میزهای کار و در حالت نشسته است.

تاریخچه استفاده از ماگ:

جالب است بدانید که در زمانهای دور نیز از ماگ استفاده میشده است.در عصر باستان لیوانها از مواد قابل دسترس نظیر استخوان،چوب و گل ساخته شده و مورد استفاده قرار میگرفتند.

در اولین کافی شاپ که توسط “کیوا هان” در سال ۱۴۷۵ در قسطنطنیه افتتاح شد،از ماگ چوبی استفاده شد.

چینی ها در حدود سال ۶۰۰ میلادی ماده پرسلین را کشف و در ساخت ظروفی از جنس چینی استفاده کردند.پس از آن سرامیک و چینی در ساخت و تولید لیوان نیز مورد استفاده قرار گرفت.

کاربرد ماگ در گذشته:

در زمانهای دور استفاده از این محصول مانند امروز گسترده و رایج نبود.گاها برای موارد خاص نظیر قهوه خانه ها یا جشن ها و میهمانیها به کار میرفته است.

تفاوت ماگ با کاپ و لیوان:

لیوان ظرفی است غالبا استوانه ای که بزرگتر از استکان یا فنجان بوده و برای نوشیدن مایعات به کار میرود.

لیوان

لیوان میتواند از جنس شیشه،کاغذ،پلاستیک یا جنس های دیگر باشد.

کاپ ظرفی است با حجم بین ۶۰ تا ۹۰ میلی لیتر که معمولا برای نوشیدن قهوه از آن استفاده میشود.

ماگ ظرفی برای نوشیدن انواع مختلف نوشیدنیها،با حجمی حدود ۳۵۰ میلی لیتر است.بنابراین حجم ماگ تقریبا دوبرابر لیوان و بیش از سه برابر یک کاپ خواهد بود.

انواع ماگ از نظر جنس کدامند؟

۱.چوبی:

در اکثر نقاط جهان،به ویژه در کشورهایی که درختانی با جنس مرغوب داشتند،مورد استفاده قرار میگرفتند.این مدلها به راحتی و با دست قابل ساختن بودند.

به دلیل عدم ماندگاری طولانی جنس چوب،از گذشته تاکنون اثری از آنها بر جای نمانده است.چوب درخت عناب بهترین نوع چوب جهت ساخت این نوع ماگهاست.

۲.سفالی:

این نوع لیوانها در گذشته کاملا دست ساز بوده و از خمیر خاک رس ساخته میشد.بعدها با گذشت زمان و پیشرفت صنعت در ساخت آنها از چرخهای سفالگری استفاده شد.

تاریخچه ساخت و پیدایش این مدلها شاید به حدود ۵ هزار سال قبل از میلاد در یونان باز میگردد.

۳.فلزی:

اولین ماگ فلزی ساخته شده مربوط به ۲۵۰۰ سال پیش در چین میباشد.

در گذشته های دور لبه بسیار ضخیم این لیوانها باعث میشد گزینه مناسبی برای نوشیدن نباشد.

تغییرات ماگ فلزی در گذر زمان:

پس از انقلاب صنعتی و پیشرفت صنعت لیوانهای فلزی ساخته شده ظاهری ساده و لبه های نازکی داشتند.

متاسفانه به دلیل انتقال گرما نوشیدن مایعات داغ با این لیوانها،سخت و حتی غیر ممکن بود.از این رو طرفداران زیادی نداشت.

اما امروزه مدلهای فلزی جدید کاملا سبک و شکیل هستند.مشکل بزرگ این لیوانها انتقال حرارتشان است که با دوجداره کردن آنها تا حدودی این مشکل برطرف شد.

۴.سرامیکی:

چینی ها توانستند حدود ۴۰۰ سال قبل از میلاد،ظروف چینی و سپس لیوانهای سرامیکی را به محبوبیت برسانند.

عدم انتقال حرارت،سبک بودن،طرحها و مدلهای مختلف و زیبا از دلایل استقبال مردم از این نوع لیوانها میباشد.البته ناگفته نماند که علاوه بر ماگها،این جنس برای ساخت ظروف دیگری نیز کاربرد دارد.

ماگ سرلمیکی

۵.شیشه ای:

ظاهر این محصول بسیار واضح و براق است.بسیاری از لیوانهای شیشه ای نمیتوانند گرما را حفظ کنند و نوشیدنی در آنها پس از مدت کوتاهی خنک میشود.اما مزیت این مدل قابلیت بازیافت آن است که در صورت آسیب دیدن به محیط زیست و طبیعت باز میگردد.

این مدل به راحتی در برابر حرارت زیاد ترک خورده و یا میشکند.بنابراین شاید انتخاب مناسبی برای نوشیدنیهای گرم نباشد.

لیوان شیشه ای

۶.پلاستیک فشرده:

این لیوانها از پلاستیک فشرده و محکم ساخته شده اند و بیشتر مناسب مسافران و کمپینگ هستند.نسبت به مدلهای شیشه ای و سرامیکی عمر کمتر و طبیعتا آسیب پذیری بیشتری دارند.

تنها عیب این مدل بوی نامطبوع پلاستیک در اثر ریختن نوشیدنیهای گرم در آن است.

۷.استیل یا فلاسکی(تراول ماگ):

دارای بدنه عایق حرارتی هستند که برای حمل مایعات گرم و سرد به کار میروند.این نوع لیوانها مانند فلاسکها،معمولا توسط درپوش محکمی محافظت شده که کاملا مانع از ریختن یا نشتی آن میشود.

به دلیل سبک بودن،حفظ دما و سهولت تمیز کردن بین مردم محبوبیت زیادی دارند.علاوه بر این،تراول ماگهای استیل بوی بدی ندارند.

برای مصارف روزمره و محل کار مدل سرامیک یا شیشه ای و برای مسافرت مدل پلاستیکی یا استیل استفاده کنید.

تراول ماگ

فلاسک:

به هر نوع ظرفی که برای نگهداری مایعات به صورت ایزوله حرارتی به کار میرود،فلاسک گفته میشود.فلاسکها غالبا از جنس پلاستیک یا استیل میباشند.نوع استیل محبوبیت بیشتر و در عین حال قیمت بالاتری دارد.

مواد عایق بکار رفته در فلاسکها معمولا الیاف ترکیبی هستند که حدودا تا ۱۲ ساعت دمای آب را حفظ میکنند.

 

ماگ تزﺋینی:

از ماگ میتوان به عنوان شیﺀ تزﺋینی در دکوراسیون یا در زمینه تبلیغات استفاده کرد.این لیوانها در اشکال،طرحها و رنگهای متنوع ساخته میشوند.همچنین چاپ انواع نوشته ها و طرحها بر روی آنها جذابیت خاصی ایجاد میکند.

 

ماگ تبلیغاتی:

در دنیای امروز ماگها از محبوبترین هدایا به عنوان ابزار بازاریابی و تبلیغات جهت جذب مخاطب به شمار میروند.

به این منظور باید طرح یا لوگوی موردنظرتان را بر روی آنها چاپ کنید.اکثر شرکتها و برندهای معتبر دنیا دارای اقلام ثابت تبلیغاتی مخصوص به خود از جمله ماگ هستند.

 

چاپ روی ماگ:

یک روش برای این کار چاپ حرارتی است که باعث ماندگاری داﺋمی طرحها بر روی لیوان میشود.بدین منظور پس از کشیدن طرح اولیه بر روی ماگ خام،آن را همراه طرح در کوره مخصوص میگذارند.

مدلهای سرامیکی و سفالی از این دسته اند.

فنجان

 

مزیت استفاده از ماگ سرامیکی و سفالی:

یکی از این مزایا برای علاقه مندان طبیعت و محیط زیست،کاهش مصرف لیوانهای پلاستیکی و یکبار مصرف است.

انواع ماگها برای چاپ کدامند؟

ساده:

از جنس سرامیک بوده و در رنگهای متنوع قابل سفارش هستند.این مدل بهترین انتخاب برای چاپ عکس،متن و طرحهای گرافیکی مورد پسند شما میباشد.

طرحدار:

این نوع لیوانها از قبل به صورت موضوعی طراحی شده اند.فقط کافیست شما عکس دلخواهتان را روی طرح چاپ کنید.

 

کدام عکسها برای چاپ روی ماگ جذابترند؟

 

۱.عکس شخصی ۲.عکس خانوادگی،سفر و … ۳.هنرمند مورد علاقه ۴.طرح گرافیکی از فیلم ۵.جملات انگیزشی ۶.عکسهای کارتونی و انیمیشن ها ۷.طرح نوشیدنی مورد علاقه

 

ماگ،هدیه ای خاص و ماندگار:

یکی از هدایایی که همواره میتواند در دید رس و مورد استفاده افراد قرار بگیرد،بدون شک ماگ است.این هدیه گاها برای اشخاص معنا و مفهوم خاص داشته و تداعی کننده یک حس و حال یا خاطره است.

علاوه بر این هر گاه به سفر رفتید،این محصول میتواند سوغاتی و یادگاری خوبی برای عزیزانتان باشد.

 به خاطر داشته باشید که در انتخاب طرح آن،همواره باید روحیات و علایق افراد را درنظر بگیرید.

ماگ

هنگام خرید ماگ به ۷ نکته طلایی توجه کنید:

۱.جنس:

ماگها معمولا از جنس سرامیک،پلاستیک،شیشه و استیل تولید میشوند.بهتر است در منزل و محیط کار از نوع سرامیک یا شیشه و در سفر از نوع پلاستیک و استیل کنید.

۲.گنجایش و اندازه:

اگر تمایل دارید که داﺋما چای و قهوه و نوشیدنیهای گرم میل کنید،از سایز بزرگ و گرنه کوچک استفاده کنید.

۳.دسته دار یا بدون دسته:

به منظور سهولت جابجایی،نگهداشتن لیوان و محافظت انگشتانتان در صورت داغ بودن نوشیدنی انتخاب مناسب نوع دسته دار است.لیوانهای بدون دسته غالبا با طراحی ارگونومیک ساخته میشوند که استفاده از آنها را آسانتر میکند.

۴.درب دار یا فلاسکی:

معمولا تولید کنندگان مدت کوتاهی را برای داغ نگهداشتن دمای مایعات داخل لیوانها درنظر میگیرند.اما بهتر است لیوان درب دار تهیه کنید تا نوشیدنی شما مدت زمان بیشتری گرم بماند.

۵.شکل ظاهری:

یک فاکتور حاﺋز اهمیت هنگام خرید ماگ،توجه به طراحی و شکل ظاهری آن است.لیوانهای سرامیکی و حرارتی در مقایسه با نوع شیشه ای و استیل از تنوع رنگ و طرح بیشتری برخوردارند.

۶.شستشوی آسان:

مدلی را انتخاب کنید که به راحتی شسته شود،زیرا حفظ بهداشت و تمیزی لیوان با سلامتیتان ارتباط مستقیم دارد.

۷.قیمت:

قیمت لیوان براساس جنس،اندازه،شکل و طراحی آن تعیین میشود و میتواند بازه های متغیر و متفاوتی داشته باشد.

 

پرفروش ترین طرحهای ماگ موجود در بازار کدامند؟

۱.استارباکس  ۲.یونیکورن  ۳.تیم های فوتبالی(پرسپولیس،استقلال،بارسلوناو…)  ۴.شخصیت های فوتبالی(رونالدو،مسی و…)  ۵.شخصیت های سریالها(جوکر و…) ۶.طرح حیوانات(جغد،گربه،خرس،زرافه،لاما و…) ۷.طرح لنز دوربین ۸.درب پاپیونی  ۹.طرح ماربل  ۱۰.ایکیا

ماگ درب دار طرح استار باکس

ماگها به لحاظ کاربرد چگونه دسته بندی میشوند؟

۱.دو جداره:

از جنس استیل (فلاسکی) و یا شیشه ای است.به جهت عایق بودن،برای حفظ دمای(گرما یا سرما) نوشیدنی تان میتوانید از آن استفاده کنید.این مدل دارای صافی فلزی(استیل) بوده و میتواند مانند فرنچ پرس برای تهیه دمنوش نیز به کار رود.

ماگ کوهنوردی

۲.حرارتی:

این مدل طوری طراحی شده است که با تغییر دمای مایع داخلش،طرح روی آن نمایان میشود.وقتی مایعی داغ مانند چای یا قهوه داخل آن ریخته میشود،بدنه داغ شده و رنگش تغییر میکند.همچنین ممکن است طرح نوشته روی آن کامل شود.از این رو به لیوانهای حرارتی،ماگ جادویی نیز گفته میشود.

۳.اسموتی نی دار:

این لیوانها غالبا از جنس پلاستیک و یا شیشه ای با یک درب فلزی هستند.روی درب آنها سوراخی برای قرارگیری نی تعبیه شده است.برای سرو نوشیدنیهای خنک از جمله آبمیوه،شربت یا اسموتی در هوای گرم کاربرد دارند.

۴.با درب ساده یا پیچی:

درب ماگ میتواند از نوع پیچی و یا ساده باشد که روی آن قرار میگیرد.امتیاز ویژه مدل درب دار این است که از زود سرد شدن نوشیدنی تان جلوگیری میکند.همچنین اگر بخواهید دمنوشی آماده کنید،وجود درب باعث میشود نوشیدنی شما به خوبی دم بکشد.درب پیچی به دلیل کیپ شدن و عدم انتقال هوا به فضای بیرون نوشیدنی را مدت بیشتری گرم نگه میدارد.

۵.قاشق دار:

در مدلهای درب داری که دربشان پیچی نباشد،یک قسمت از درب برای قرارگیری قاشق برش داده شده.میتوانید نوشیدنی تان را پس از شیرین کردن با قاشق هم بزنید و از ته نشین شدن آن جلوگیری کنید.

۶.بشقاب دار:

ماگ بشقابدار شامل لیوان یا فنجان،قاشق و بشقاب است که میتواند به شکل مستطیل،مربع و یا گرد باشد.میتوانید از بشقاب برای سرو انواع تنقلات،دسر،بیسکوﺋیت یا کیک در کنار نوشیدنی تان استفاده کنید.

ماگ بشقاب دار

۷.یخ زن(فراستی ماگ):

این لیوان که برای سرو نوشیدنیهای خنک بکار میرود،دو جداره بوده و عموما از جنس پلاستیک یا شیشه ساخته میشود.در جداره داخلی آن یک مایع رنگی وجود دارد.قبل از استفاده باید آن را حتما به صورت وارونه داخل فریزر قرار دهید تا مایع داخلش یخ بزند.

حالا نوشیدنی دلخواهتان را در فراستی ماگ بریزید و بدون نیاز به یخ،آن را خنک میل کنید.فراموش نکنید که اگر این لیوان وارونه در فریزر قرار نگیرد،بدون شک ترک خورده و میشکند.

 

ماگها دیگر چه کاربردی دارند؟

جالب است بدانید که برخی دسرها را میتوان با استفاده از ماگ و داخل مایکروویو درست کرد.مثلا کیکهای فنجانی و دسرهای شکلاتی را میتوانید در مدت بسیار کوتاهی آماده کرده و نوش جان کنید.

ماگ سرو قهوه:

این مدل با لیوانهای دیگر متفاوت است و به نوع قهوه مورد نظرتان بستگی دارد.معمولا قسمت پایین آن مقعر بوده و لبه هایش برای طولانی تر گرم نگه داشتن قهوه طراحی شده است.

برای دیدن مدل های دیگر لیوان بدون درب اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مدل های دیگر لیوان درب دار اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مدل های دیگر تراول ماگ اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مدل های دیگر فنجان اینجا کلیک کنید.

چند نمونه از ماگ های سایت خشکده رو در اینجا برای شما قرار دادیم.

تراول ماگ دکمه دار                        ماگ کوهنوردی

 

ماگ بشقاب دار ماربل          ماگ طرح گربه

سرویس قهوه خوری      فنجان قهوه رنگی

 

mug
mug

در این مطلب سعی ما بر این است که شما را برای خرید ماگ دلخواه و مورد علاقه تان،در بهترین و مناسبترین مسیر ممکن هدایت کنیم.

برند محصول: khashkade

موجودی انبار: InStock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا