سبد پیک نیک شیک

سبد پیک نیک حصیری تحت تاثیر کدام ویژگی ها با ارزش تر و گرانتر است؟

سبد پیک نیک چیست؟

سبد پیک نیک یک وسیله بسیار کاربردی است که در تفریح و مسافرت از آن استفاده میشود.معمولا این محصول برای قرار دادن لوازمی نظیر مواد غذایی،میوه،تنقلات و ظروف مناسب برای سِرو آنها بکار میرود.

با استفاده از سبد پیک نیک حمل و نقل وسایل مورد نیاز برای تفریح و مسافرت به آسانی انجام خواهد شد.

سبد پیک نیک

 

استفاده از سبد پیک نیک چه ضرورتی دارد؟

اگر جزو افرادی هستید که به تفریح و مسافرت علاقه زیادی دارید،حتما به این محصول نیاز خواهید داشت.به کمک این محصول میتوانید وسایل مود نیازتان را به راحتی با خود حمل کنید.

ممکن است فاصله بین مبدا و مقصد مورد نظرتان زیاد باشد.در این صورت میتوانید در کنار سبد پیک نیک یا به جای آن از کوله های مخصوص پیک نیک نیز کمک بگیرید.

 

از سبد پیک نیک برای حمل چه وسایلی استفاده میشود؟

۱.کبریت و فندک   ۲.کیسه فریزر یا زباله   ۳.ظروف قفلی و درب دار   ۴.کارد و چاقو   ۵.قاشق و چنگال   ۶.سفره یکبار مصرف

۷.لیوان  ۸.مواد غذایی و تنقلات

سبد پیک نیک حصیری

 

انواع سبد پیک نیک از نظر جنس کدامند؟

۱.پارچه ای:

معمولا در تهیه این محصول از پلی استر یا برزنت که پارچه ای ضخیم و مقاوم به نور خورشید است استفاده میشود.جنس این پارچه ها به طور معمول با دوام و مستحکم است.به گونه ای که در تولید چمدان،کیف لپتاپ و صندلی های تاشو بکار میروند.

اغلب مدلهای سبد پیک نیک پارچه ای،اسکلت فلزی دارند.داخل کیف برخی از آنها از فوم و فویل آلومینیوم استفاده شده است.از این رو عایق حرارتی محسوب میشوند و دمای مواد غذایی داخل سبد را حفظ میکنند.همچنین در برابر نفوذ نم و رطوبت نیز مقاوم هستند.

نکته قابل توجه درباره سبد پیک نیک پارچه ای،قابلیت تاشوندگی آن است.این سبد قابل جمع شدن در حجم کوچک بوده و بدین جهت گزینه مناسبی برای تفریحات خارج از شهر میباشد.

سبد پیک نیک پارچه ای

۲.پلاستیکی:

میتوان گفت این محصول در واقع پر فروش ترین مدل در بین انواع مختلف سبد پیک نیک است.این سبدها نسبت به مدلهای دیگر قیمت مناسبتری دارند و از دوام و کیفیت خوبی برخوردارند.

این سبدها دیواره ای مشبک و از جنس پلاستیک دارند.با ورود و خروج هوا به درون سبد احتمال خراب شدن مواد غذایی داخل سبد به حداقل میرسد.

همچنین درب آنها به راحتی با یک قفل پلاستیکی به خوبی بسته شده و میتوان آنها را در صندوق عقب خودرو قرار داد.جنس دسته های این محصول نیز پلاستیکی است که امکان حمل و نقل آسانتر آن را فراهم میکند.

سبد پیک نیک پلاستیکی

۳.حصیری:

ساختار این سبدها به گونه ای است که در قسمت داخلی آنها از پارچه استفاده شده است.جنس این پارچه ها معمولا پلی استر رنگی و طرح دار است که فضای داخل سبد را میپوشاند.

این پارچه ها نه تنها به زیبایی سبد می افزایند بلکه با جذب رطوبت مانع از خیس و کثیف شدن فضای داخل سبد میشوند.

علاوه بر داخل سبد ممکن است این پارچه ها در قسمت خارجی آن نیز بکار روند تا زیبایی محصول را دوچندان کند.

مزیت اصلی مدل حصیری چیست؟

مزیت اصلی این مدل دوام بالا و زیبایی آن است.به علاوه خود حصیر ارزان و در دسترس بوده و علاوه بر رنگهای طبیعی،امکان رنگ آمیزی آن نیز وجود دارد.

ایراد مدل حصیری چیست؟

قیمت این محصول نسبت به مدل پلاستیکی گرانتر است زیرا محصولاتی از جنس حصیر کاملا دست ساز هستند.بنابراین طبیعی است به دلیل زحمت زیادی که برای ساخت آنها کشیده میشود بسیار با ارزش بوده و قیمت بالایی داشته باشند.

سبد پیک نیک حصیری

۴.چوبی:

از آنجایی که در تولید این محصول از چوب استفاده شده طبیعتا از استحکام بالایی برخوردار خواهد بود.بنابراین اگر قصد دارید وسایل زیادی را درون سبدتان قرار دهید این مدل میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

سبد پیک نیک چوبی

 

انواع سبد پیک نیک را چگونه میتوان تمیز کرد؟

۱.حصیری:

برای تمیز کردن این محصول میتوان آن را به مدت کوتاه داخل محلول آب و نمک قرار داد.حالا با یک برس نرم سبد را تمیز کرده و سپس آبکشی نمود.سپس اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شود.

بهتر است این محصول را پس از خشک شدن با کمی روغن چرب کنید تا دوام و استحکام آن بیشتر شود.زیرا ممکن است سرما باعث خشک شدن بیش از حد این سبدها و در نتیجه ایجاد ترک یا شکستگی در آنها شود.

سبد پیک نیک حصیری

۲.پارچه ای:

روش تمیز کردن این سبدها به نوع پارچه بکار رفته در تولید آنها بستگی دارد.شما میتوانید بسته به نوع پارچه،یک دستمال مرطوب را روی لکه ها بکشید تا پاک شوند.

سپس به مقدار خیلی کم مواد شوینده روی سبد ریخته و سبد را پس از شستن به خوبی آبکشی کنید.البته میتوانید با یک دستمال تمیز نیز آن را پاک کنید تا هیچ گونه کف و ماده شوینده ای باقی نماند.

سبد پیک نیک پارچه ای

۳.چوبی:

عدم نظافت و مراقبت صحیح از محصولات چوبی میتواند باعث خشکی زیاد،شکستگی و یا پوسته پوسته شدن آنها شود.باید بسته به نوع چوب بکار رفته در تولید سبد چوبی آن را با یک دستمال نرم و مناسب تمیز کرد.این کار را چندین بار تکرار کنید تا هیچ گرد و غباری روی آن باقی نماند.

گاهی نیز میتوان با استفاده از مقدار کمی خمیر دندان سبد چوبی را به خوبی تمیز کرد.سپس باید از یک اسپری روغن جلا دهنده برای جلوگیری از خشک شدن محصول استفاده شود تا دوام آن حفظ شود.

سبد پیک نیک چوبی

۴.پلاستیکی:

سبدهای پلاستیکی به راحتی و بدون نگرانی از خراب شدن،قابل شستشو با آب هستند.بنابراین شما میتوانید با استفاده از یک اسکاچ مناسب و کمی مواد شوینده و آب سرد یا ولرم این محصول را به خوبی بشویید.سپس اجازه دهید تا در هوای آزاد کاملا خشک شود.

سبد پیک نیک پلاستیکی

 

هنگام خرید یک سبد پیک نیک مناسب چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

۱.جنس:

در واقع جنس محصول فاکتور اصلی و تعیین کننده در میزان استحکام و ماندگاری آن است.همانطور که گفته شد این محصول از جنسهای پلاستیک،چوب،حصیر و یا پارچه تهیه میشود.

به عنوان مثال در تهیه یک سبد پیک نیک چوبی از چوب درخت بید،خیزران و یا چوب بامبو استفاده میشود.بدین جهت که این چوبها دوام بسیار بالا،وزن سبک و قیمت مناسبی دارند.

نکته مهم این است که بسته به جنس محصول باید به کیفیت مواد اولیه بکار رفته در ساخت آن توجه ویژه ای شود.یعنی جنس محصول باید به گونه ای باشد که در دراز مدت دچار پوسیدگی نشود و از بین نرود.

همچنین در رنگ آمیزی این محصول نیز باید از رنگهای خوراکی و غیر شیمیایی که برای سلامت افراد هیچ خطری ندارند استفاده شود.

۲.اندازه:

شما باید به تناسب تعداد افراد خانواده تان یا افرادی که معمولا همراه آنها به گردش میروید محصولی با اندازه مناسب خریداری کنید.

این محصولات معمولا در مدلهای شش،هشت تا دوازده نفره در بازار موجود میباشند.

سبد پیک نیک پارچه ای

۳.وزن:

بهتر است وزن سبد پیک نیک در عین محکم بودن،به تنهایی سبک باشد.بدین سبب که پس از قرار دادن وسایل پیک نیک در آنها بیش از حد سنگین نشود.همچنین در هنگام حمل و نقل فشار زیادی به دستانتان وارد نکند.

۴.فرم و شکل سبد:

سبدها در فرم ها و شکل های گوناگونی از جمله ایستاده و تا شونده ساخته میشوند.مسلم است که مدل تاشو در مقایسه با مدل ایستاده فضای کمتری را در خودرو و منزلتان اِشغال میکند.بنابراین حمل و نقل آن نیز ساده تر خواهد بود.

۵.دسته دار بودن:

سبدی که خریداری میکنید حتما باید دسته داشته باشد.مدلهای موجود در بازار معمولا دارای یک یا دو دسته در طرفین سبد میباشند.

برای مسافتهای کوتاه میتوان از دسته هایی که روی شانه یا دور کمر قرار میگیرند استفاده کرد.اما برای مسافتهای طولانی بهتر است از مدلهایی مانند کوله پشتی استفاده کنید تا حمل آن برایتان آسانتر باشد.

سبد پیک نیک تک دسته

باید دقت داشته باشید که دسته ها از استحکام کافی و قابل قبولی برخوردار باشند.همچنین باید اتصال محکمی به قسمت بدنه سبد داشته باشند تا با سنگین شدن سبد به راحتی جدا نشوند،تَرَک برندارند و نشکنند.

سبد پیک نیک دو دسته

۶.قفل دار بودن:

قفل دار بودن سبد مانع از باز شدن درب سبد و ریختن محتویات داخل آن به بیرون خواهد شد.

۷.مشبک بودن:

سوراخ دار بودن سبد باعث میشود که هوا به خوبی داخل محتویات آن جریان داشته باشد.بدین ترتیب از فاسد شدن مواد غذایی موجود در سبد به ویژه در مسافت های طولانی جلوگیری خواهد شد.

سبد پیک نیک مشبک

۸.محکم بودن درب:

هنگام خرید سبد پیک نیک درب آن را باز و بسته کنید.حتما تمام قسمتهای آن را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید اثری از تَرَک یا شکستگی در آن وجود ندارد.

۹.قابلیت استفاده از درب سبد به عنوان میز:

اگر درب محصول سطح صاف و لولای محکمی داشته باشد میتوان از آن به عنوان یک میز استفاده کرد.در این صورت به راحتی میتوان وسایل را روی آن قرار داد یا غذا را روی آن سِرو نمود.

۱۰.زیبایی ظاهری:

تا حد امکان سعی کنید سبد را از رنگ های شاد و روشن انتخاب کنید.اگر سبد پیک نیک شما ظاهر زیبایی داشته باشد لذت بیشتری از سفر یا تفریح خود خواهید برد.

سبد پیک نیک زیبا

۱۱.قیمت:

فاکتورهای زیادی بر قیمت محصول تاثیر میگذارند.برخی از این فاکتورها عبارتند از جنس،کیفیت،اندازه،مقاومت،استحکام دسته ها و بدنه و …

بنابراین شما باید بسته به نیاز و سلیقه شخصی و نیز با در نظر گرفتن بودجه خود مدل مناسب را انتخاب کنید.

۱۲.مقاومت در برابر ضربه:

بهتر است جنس بدنه محصول به گونه ای طراحی شود که در حین جابجایی به راحتی دچار تَرَک یا شکستگی نشود.در واقع باید سبد پیک نیک را طوری انتخاب کنید که تا حد امکان ضد ضربه و نشکن باشد.

۱۳.مقاومت در برابر نور و حرارت:

سبد پیک نیک باید در برابر آفتاب مقاومت زیادی داشته باشد.بدین ترتیب مواد غذایی داخل آن به راحتی خراب نمیشوند.

۱۴.جا دار بودن:

سبد پیک نیک باید در عین جا دار بودن،جای زیادی اِشغال نکند و به راحتی قابل جابجایی باشد.

سبد پیک نیک جادار

۱۵.شستشوی آسان:

شستن راحت و آسان و مقاومت در برابر مواد شیمیایی و ماشین ظرفشویی دو فاکتور مهم در هنگام خرید یک سبد مناسب میباشند.

اگر این دو فاکتور به خوبی مرتفع شوند مسلما میزان رضایت مندی شما  از محصول بالاتر خواهد بود.

۱۶.تقسیم بندی داخلی سبد:

شاید ترجیح شما این باشد که هنگام رفتن به پیک نیک وسایل مخصوص خود را همراه داشته باشید.این وسایل میتواند شامل قاشق و چنگال و لیوان و بشقاب مخصوص و … باشد.

بنابراین بهتر است یک سبد پیک نیک با قسمت بندی داخلی منظم خریداری کنید.البته دقت داشته باشید که هر چه بخش بندی بیشتر باشد حجم و وزن محصول نیز افزوده و حمل آن دشوارتر خواهد شد.

سبد پیک نیک

 

بهترین نوع سبد پیک نیک از چه جنسی است؟

شاید بتوان گفت مدل پلاستیکی انتخاب مناسبتری است زیرا کیفیت و مقاومت بالایی دارد.به علاوه شستشوی آن ساده بوده و به سبب وزن سبک جابجایی آن بسیار راحت و آسان است.

 

ست پیک نیک چیست؟

ست پیک نیک وسیله ای است که برای تعداد افراد مختلف و در اندازه های متفاوت به بازار عرضه میشود.در حقیقت شما با خرید یک ست پیک نیک دیگر دغدغه فراموش کردن لوازم ضروری برای تفریح و سفر را نخواهید داشت.

ست پیک نیک شامل چه وسایلی میشود؟

۱.بشقاب خورشت و برنج   ۲.پیش دستی   ۳.کفگیر و ملاقه   ۴.قاشق و چنگال   ۵.ظرف میوه   ۶.سبد   ۷.لیوان

ست پیک نیک

ست و سبد پیک نیک چه تفاوتی دارند؟

کاربرد اصلی استفاده از ست پیک نیک به همراه داشتن لوازم ضروری آشپزخانه میباشد.اما یک سبد پیک نیک برای قرار دادن لوازم زیادی از جمله قابلمه،کتری،قوری و غیره بکار میرود.

سبد از نظر اندازه بزرگتر از ست پیک نیک میباشد و در واقع ست پیک نیک به راحتی درون سبد پیک نیک جای میگیرد.

 

آیا سبد پیک نیک کاربرد دیگری دارد؟

میتوان از مدلهایی با درب قفل دار برای نظم دهی به وسایل سفر،وسایل داخل کمد لباس و داخل خودرو نیز استفاده کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا