ظروف آرکوپال لومینارک

ظروف آرکوپال چه تفاوتی با ظروف آیروپال و چینی دارند؟

ظروف آرکوپال چه ظروفی هستند؟

ظروف آرکوپال ظروفی هستند که از شیشه نشکن تر و از چینی سبکترند.در واقع این ظروف از نظر ظاهری مانند چینی هستند اما استحکام بیشتر و وزن سبکتری دارند.البته تا حدودی نیز شفاف ترند.

 

ظروف آرکوپال

 

ظروف آرکوپال چگونه ساخته میشوند؟

فرآیند ساخت ظروف آرکوپال به ظروف شیشه ای شباهت دارد.یعنی در ساخت آنها از مواد اولیه بکار رفته در ظروف شیشه ای به همراه برخی مواد معدنی استفاده میشود.

در تولید ظروف آرکوپال ترکیبی از موادی نظیر سیلیس،آهک،کربنات سدیم و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.ترکیب حاصل در معرض حرارتی در حدود ۱۵۰۰ درجه سلسیوس قرار میگیرد و به اَشکال و قالبهای متفاوتی تبدیل میشود.در واقع فرآیند تولید ظروف آرکوپال باعث نازکتر شدن آنها نسبت به ظروف چینی میشود.

ظروف چینی برخلاف ظروف آرکوپال،نوعی سرامیک به حساب می آیند.ابتدا خاک آنها به صورت گِل در آمده و سپس درون قالب شکل میگیرد.در نهایت در کوره قرار گرفته و با لعاب خاصی پوشش داده میشود.

 

ظروف آرکوپال گرد

 

مزایای ظروف آرکوپال چیست؟

۱.وزن سبک

۲.امکان استفاده روزانه به سبب قابلیت جابجایی و شستشوی آسان

۳.تنوع رنگ و طرح به تناسب سلیقه های مختلف

۴.مقاومت بیشتر نسبت به ظروف چینی و شیشه ای

۵.استحکام و ماندگاری بالا

۶.قیمت مناسب

۷.قابلیت استفاده در مایکروویو

۸.قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی و در عین حال ثابت ماندن رنگ و طرح

 

ایراد ظروف آرکوپال چیست؟

ظروفی از این دسته که به شکل مربع هستند ابعاد بزرگی دارند،به همین سبب جابجایی و شستشوی آنها دشوار است.

 

ظروف آرکوپال

هنگام خرید ظروف آرکوپال به چه نکاتی باید دقت کرد؟

۱.سایز ظروف:

بهتر است سایز این ظروف متناسب با فضای کابینت،قفسه ها و ماشین ظرفشویی تان باشد.اگر به ظروف بزرگ علاقه دارید حتما باید برای آنها فضای کافی داخل کابینتهایتان در نظر بگیرید.

۲.امکان اضافه یا جایگزین کردن ظروف:

شاید امکان خرید این ظروف به گونه ای فراهم باشد که بتوانید فقط تکه های مورد علاقه و کاربردی را خریداری کنید!در این صورت مجبور نخواهید بود هزینه های گزاف برای خرید ظروف بلااستفاده پرداخت کنید!

۳.سالم و بدون خش بودن:

وجود لب پریدگی در این ظروف میتواند منجر به تجمع باکتریها و مواد بیماری زا شود و خطراتی را به همراه بیاورد.به علاوه وجود لب پریدگی شستشوی ظروف را برایتان دشوار میکند و موجب زخمی شدن دستانتان میشود.

ظروف اوپال مشکی

 

۴.در نظر گرفتن طرح و فرم مورد علاقه:

به علت تنوع زیاد ظروف آرکوپال موجود در بازار احتمالا انتخاب برای شما سخت خواهد بود.به این نکته توجه کنید که ترجیح میدهید ظرفهایتان گرد باشند یا دارای زاویه و دالبُر؟

۵.انتخاب مدل مناسب بر اساس کاربرد:

شما بر اساس سلیقه و نیاز شخصی تان میتوانید ظروف فانتزی،کلاسیک،مدرن یا مجلسی را انتخاب کنید.البته بهتر است ظروفی که خریداری میکنید با سایر وسایل و ظروف آشپزخانه تان هماهنگ باشد.

۶.سهولت شستشو و جابجایی:

اگر ظرفهای شما ابعاد بزرگی دارند برخلاف زیباتر کردن سفره و میز غذا،چندان خوش دست نیستند و شستشوی آنها راحت نیست.

 

ظروف اوپال مربعی

 

آیا رها شدن ظروف آرکوپال از دستانتان لزوما باعث شکستن آنها میشود؟

این ظروف برخلاف ظروف چینی تا حدودی از خاصیت نشکن بودن برخوردارند.بنابراین اگر از دستتان رها شوند و به زمین بیفتند لزوما فاجعه رخ نمیدهد.بدین معنا که در کمال تعجب شاید حتی کوچکترین آسیبی به آنها وارد نشود!

 

آیا ظروف آرکوپال را میتوان به راحتی درون مایکروویو قرار داد؟

آرکوپال در دمای ۱۵۰۰ درجه داخل کوره پخته میشود.بنابراین در دمای بالای مایکروویو کاملا مقاوم بوده و آسیبی نمیبیند.بنابراین در برابر شوک حرارتی از مقاومت بالایی برخوردار است.

 

اوپال

 

چه تفاوتی بین آرکوپال و آیروپال وجود دارد؟

آرکوپال و آیروپال از نظر جنس هیچ تفاوتی با هم ندارند و یکسانند.نامگذاری متفاوت آنها در واقع به علت تنوع،قیمت،نام شرکت و کشور سازنده است.

در واقع کلمه آرک ابتدای نام شرکت فرانسوی تولید کننده ظروف آرکوپال بوده است.بر همین اساس ظروف اوپالی که توسط این برند ساخته شده با نام آرکوپال نامگذاری شد.

 

آیروپال چیست؟

ظروف اوپالی که در ایران توسط برندهای گوناگونی ساخته میشوند،نام آیروپال دارند.بدین جهت که اولین حرف نام کشور ایران   “آی” و دومین حرف آن “آر” است که به اختصار “آیر” خوانده میشود.                               

بنابراین پیشوند “آیر” به ابتدای اوپال افزوده شده و کلمه “آیروپال” اینگونه شکل گرفت.

نکته مهم این است که در واقع نام اصلی این ظروف اوپال است.اما از آنجایی که در ابتدا آرکوپال وارد بازار شده این نام بر سر زبانها افتاده است.

 

اوپال مقصود

 

برندهای شناخته شده ظروف اوپال کدامند؟

۱.ایرانی:

آذین اوپال-پارس اوپال-مقصود-آرکوفام

 

پارس اوپال

 

۲.خارجی:

لومینارک-دسینی

 

ظروف آرکوپال لومینارک

 

علت تفاوت قیمت آرکوپال و آیروپال چیست؟

آرکوپال ها از برندهای خارجی هستند و از کشورهای دیگر وارد میشوند.بنابراین قیمت بالاتری نسبت به آیروپال ایرانی دارند.

 

ظروف آرکوپال و چینی چه تفاوتی دارند؟

۱.آرکوپال نسبت به چینی تنوع کمتری دارد.

۲.چینی نسبت به آرکوپال شفاف تر و براق تر است.

۳.آرکوپال نسبت به چینی از مقاومت بالایی برخوردار است.

 

اوپال آرکوفام

 

سرویس آرکوپال شامل چه ظروفی است؟

فراموش نکنید که هنگام خرید ابتدا تعداد افراد خانواده خود را در نظر بگیرید.ظروف آرکوپال با توجه به تعداد پارچه های آنها میتواند شامل اقلام زیر باشد:

۱.بشقاب غذاخوری ۲.بشقاب خورشت خوری ۳.پیش دستی ۴.کاسه ۵.لیوان ۶.دیس ۷.سوپ خوری ۸.چایخوری ۹.فنجان ۱۰.نعلبکی ۱۱.قوری ۱۲.قندان ۱۳.نمک پاش ۱۴.شکر ریز

ظروف اوپال

 

غذا خوردن در ظروف اوپال چه فوایدی دارد؟

۱.این ظروف از لعاب غیر سمی (بدون سرب) ساخته میشوند.بنابراین گزینه مناسبی برای مصرف روزانه هستند.

۲.این ظروف از شیشه ساخته میشوند و ذرات غذا را که باعث تجمع باکتری میشوند در خود نگه نمیدارند.بنابراین صد در صد سالم و بهداشتی هستند.

۳.این ظروف به راحتی خراشیده نمیشوند و در برابر سائیدگی مقاوم هستند.این ویژگی نشان دهنده کیفیت بالا و امنیت محصول است.

۴.غذاهای اسیدی باعث فرسایش ذرات ظروف میشوند و در اثر مخلوط شدن با غذا آن را ناسالم میکنند.از آنجا که ظروف آرکوپال با پختن و حرارت دادن تولید شده اند،تا حدود بسیاری در برابر حرارت و سایش مقاومند.

بنابراین میتوانید از نظر سلامت و بهداشت به آنها اطمینان کامل داشته باشید.

۵.این ظروف به سبب مقاومت در برابر شوکهای حرارتی،اگر در مایکروویو قرار بگیرند دچار فرسایش ذرات نمیشوند و ایمن خواهند بود.این یک امتیاز ویژه در ظروف اوپال است.

اوپال دسینی

 

چگونه لکه های بجا مانده از غذا را در ظروف اوپال از بین ببریم؟

به مرور زمان در اثر استفاده از سس ها،روغن و ادویه جات ممکن است لکه هایی روی ظروف شما ایجاد شود.به علاوه استفاده از چاقو و چنگال گاها خطوطی روی ظرفهایتان به جا میگذارد.در این مواقع شاید حتی با شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی نیز قادر به پاک کردن لکه ها نباشید!

بنابراین میتوانید از روشهای زیر برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید:

۱.سرکه و جوش شیرین:

سینک ظرفشویی را با آب گرم و مایع ظرفشویی پُر کنید.سپس یک فنجان سرکه سفید به آن اضافه کرده و اجازه دهید ظروف به مدت ۱۰ دقیقه در این محلول خیس بخورند.

حالا ظروف را با یک اسکاچ نرم بشوئید و آنها را روی یک پارچه قرار دهید.

سپس در کاسه ای دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ بدست آید.خمیر حاصل را با یک مسواک نرم روی لکه های ظروف بمالید تا پاک شوند.اگر پاک نشد خمیر را چند دقیقه روی آن قرار دهید سپس با مسواک روی آن بِکِشید و آبکشی کنید.

 

آرکوپال مربعی

۲.آب اکسیژنه:

یک لگن پلاستیکی بزرگ را پر از آب کنید و ظروفتان را در آن غوطه ور نمائید.یک فنجان آب اکسیژنه به آن اضافه کنید و ظرفها را درون این محلول قرار دهید.پس از چند ساعت لکه ها را بررسی کنید و اگر بی رنگ شدند ظروف را خارج کنید.حالا آبکشی کرده و با حوله نرم خشک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا