زیر لیوانی

زیر لیوانی چوبی به چه علت پرطرفدارترین نوع زیر لیوانی برای اغلب سلیقه هاست؟

زیر لیوانی چیست؟

زیر لیوانی یک وسیله کاربردی و تزئینی است که در ابعاد و جنسهای مختلفی تولید میشود.این وسیله معمولا روی میز و زیر لیوان،ماگ و فنجان قرار می گیرد.

زیر لیوانی

 

استفاده از زیر لیوانی چه کاربردی دارد؟

با استفاده از این محصول فاصله ای بین میز و لیوان ایجاد میشود.در واقع علاوه بر محافظت از سطح میز،از ایجاد لکه و خراش روی سطح میز هم جلوگیری میشود.همچنین مانع از لغزیدن و سُر خوردن لیوان یا فنجان روی میز خواهد شد.

زیر لیوانی

 

از زیر لیوانی سفارشی در چه مکانهایی استفاده میشود؟

ممکن است برخی از افراد بخواهند زیر لیوانی های طراحی شده و خاص را برای هدیه دادن به دوستان و مشتریان خود انتخاب کنند.در این صورت این محصول در مکانهای زیر مورد استفاده قرار میگیرد:

۱.رستورانها:

در اغلب رستورانها به همراه غذا نوشیدنیهای متنوعی نیز سِرو میشود.در این رستورانها میتوان برای ماندگار شدن نام رستوران در یاد مشتریان از زیر لیوانی های مخصوص با نام و لوگوی رستوران استفاده کرد.

زیر لیوانی

۲.کافی شاپها:

شاید جزو آن دسته از افرادی هستید که در هفته چندین بار همراه دوستانتان به کافی شاپ میروید تا قهوه یا نوشیدنیهای دیگر بنوشید.

در این صورت حتما به این محصولات که آرم و نشان تجاری کافه ها روی آنها حک شده برخورد کرده اید!

۳.هدیه به مهمانها:

اگر به دنبال یک هدیه با قیمت مناسب و به یاد ماندنی برای افراد شرکت کننده در یک مهمانی یا مجلس عروسی هستید از زیر لیوانی غافل نشوید.

معمولا روی آنها نام مهمانها و تاریخ جشن و مهمانی حک شده که برای افراد بسیار جذاب و لذت بخش خواهد بود!

زیر لیوانی

۴.هدیه به مشتریان بنگاه معاملات مِلکی:

شاید بخواهید به مشتریانی که به کمک بنگاه شما مِلک دلخواه خود را پیدا کرده اند هدیه ای خاص و کوچک بدهید.در این صورت میتوانید از یک زیر لیوانی با برند و نام حرفه و تجارت خود استفاده کنید!

۵.هدیه به افراد شرکت کننده در مراسم های سرمایه گذاری:

با هدیه دادن زیر لیوانی های خاص با یک طراحی اصیل میتوانید توجه مشتریان زیادی را برای جذب سرمایه به سمت خود جلب کنید.

۶.استفاده در ملاقات ها و جلسات اداری:

بهتر است برای جلوگیری از ایجاد لکه روی میز کنفرانس در جلسات کاری تان از زیر لیوانی هایی با آرم تجارت خود استفاده کنید.با این کار افراد حاضر در جلسه بطری های آب یا فنجانهای قهوه و نوشیدنی هایشان را روی آنها قرار میدهند.

زیر لیوانی

۷.هدیه تبلیغاتی در نمایشگاههای تجاری:

معمولا به افراد شرکت کننده در نمایشگاهها هنگام ترک محل،هدایایی با نام تجاری شرکت برگزار کننده داده خواهد شد.این محصول میتواند با طراحی شیک و منحصر بفرد خود هدیه ای ماندگار در ذهن بازدیدکنندگان باشد.

 

هنگام سفارش دادن زیر لیوانی های تبلیغاتی به چه نکاتی باید توجه شود؟

۱.جنس و متریال:

اگر میخواهید از این محصولات برای رویدادهای تکرار نشدنی یا مهمانیهای کوچک استفاده کنید برای صرف هزینه کمتر جنسهای نئوپان،کاغذی یا مقوایی را انتخاب کنید.

اما اگر آنها را برای تبلیغات در نمایشگاهها و استفاده مجدد تولید میکنید از جنسهای سنگ،بامبو یا چوب پنبه استفاده کنید.

۲.طرحها و رنگهای خاص و متنوع:

خلاق باشید و همیشه از مدلهای گرد،مربعی و مستطیلی استفاده نکنید.بهتر است از مدلهای خاص مانند شکل حیوانات یا حتی شکل نان تست استفاده کنید!

زیر لیوانی

۳.چاپ تک رنگ یا رنگارنگ:

میتوانید این محصولات را بر اساس بودجه،رویداد و نام برندتان به صورت تک رنگ(برنز) یا رنگارنگ(قرمز،صورتی،بنفش،زرد و …) طراحی کنید.

۴.طراحی هماهنگ با لیوان یا فلاسک:

اگر میخواهید یک بسته هدیه آماده کنید میتوانید از یک لیوان شیشه ای به همراه یک زیر لیوانی چوب پنبه ای استفاده کنید.شک نکنید که ترکیب جذابی خواهد شد و مورد پسند اغلب افراد قرار خواهد گرفت.

زیر لیوانی چوب پنبه ای

 

زیر لیوانی های خاص در چه شکل هایی طراحی میشوند؟

۱.دارای چراغ:

اگر میخواهید در شب و یک محیط تاریک مهمانی ترتیب بدهید میتوانید برای زیباتر کردن و آراستن فضا از مدل چراغدار استفاده کنید.

زیر لیوانی

۲.شکل ظاهری متفاوت:

برای ایجاد تنوع میتوانید از محصولی با شکل ظاهری نان تست یا مدل بادکنکی استفاده کنید.اگر مهمانی شما در نزدیکی ساحل یا استخرها و پارکهای آبی برگزار میشود میتوانید زیر لیوانی با مدل بادکنکی به مهمانهایتان هدیه بدهید.

با استفاده از این محصول میتوان در حین شنا کردن از انواع نوشیدنیها استفاده کرد و لذت نوشیدن آنها را تا چند برابر افزایش داد.

زیر لیوانی

۳.به شکل پالت:

این محصول شکل ظاهری شبیه پالت داشته و غالبا مناسب افراد سخت کوش و مشاغلی که نیاز به جابجا کردن وسایل سنگین دارد میباشد.

۴.قابلیت درب بازکن:

ممکن است زیر لیوانی شما مجهز به درب بازکن باشد.در اینصورت علاوه بر ماندگار شدن نام تجاری شما در روزهای گرم تابستان برای باز کردن بطری نوشیدنیهای خنک بسیار پرکاربرد خواهد بود.

زیر لیوانی درب بازکن

۵.ترکیب دو جنس مختلف در ساخت محصول:

نیازی نیست حتما از یک جنس خاص برای طراحی زیر لیوانی استفاده شود.بلکه با ترکیب دو جنس مختلف مانند چوب و سنگ محصولی با جلوه زیباتر خواهید داشت.

۶.مدلهای عکس دار:

میتوان با چاپ عکس های خاص و مناسبتی روی این محصول یک یادگاری بسیار با ارزش به دوستانتان هدیه بدهید.

۷.به شکل تنه درخت:

این محصول از جنس چوب ساخته شده و شکل ظاهری آن شبیه تنه درخت و بسیار جذاب و زیباست.شک نکنید با انتخاب این محصول سلیقه شما مورد تحسین و استقبال دوستان و آشنایانتان قرار خواهد گرفت.

زیر لیوانی تنه درخت

 

از زیر لیوانی برای سِرو نوشیدنی های گرم استفاده میشود یا نوشیدنی های سرد؟

از زیر لیوانی برای سِرو هر دو نوع نوشیدنی گرم و سرد استفاده میشود اما طبیعتا جنس آنها با هم متفاوت خواهد بود.

بدین صورت که مدلهای سنگی و چوبی برای سِرو نوشیدنی های گرم و مدلهای چوب پنبه ای برای سِرو نوشیدنی های سرد مناسبترند.

در واقع این محصول میز را از داغ شدن بیش از حد به هنگام قرار گرفتن نوشیدنیهای داغ روی آن محافظت خواهد کرد.

زیر لیوانی سنگ مرمر

 

انواع زیر لیوانی از نظر جنس کدامند؟

۱.چوبی:

این محصول از جنس چوب یا بامبو ساخته شده و از میز در برابر ایجاد خط و خش محافظت میکند.این محصول اغلب برای سِرو نوشیدنیهای گرم بکار میرود و وزن سبکی دارد و در برابر ضربه مقاوم است.

زیر لیوانی چوبی

۲.سنگ:

این محصول غالبا از جنس سنگهای متخلخل و سنگ مرمر ساخته شده و جلوه ظاهری بسیار زیبایی دارد.جنس سنگ حرارت نوشیدنی را به خود گرفته و سریعا قسمت زیرین لیوان حاوی آن را سرد خواهد کرد.بنابراین برای سِرو نوشیدنی های گرم انتخاب مناسبتری است زیرا از گرم شدن بیش از حد میز جلوگیری میکند.

زیر لیوانی سنگی

۳.سرامیک:

محصولاتی از این جنس نیز شکل ظاهری زیبایی دارند و میتوان آنها در تنوع طرح و رنگ بالایی تهیه کرد.البته فراموش نکنید که امکان شکستن یا تَرَک خوردن آنها در اثر اصابت ضربه یا افتادن وجود دارد.

زیر لیوانی سرامیک

۴.چوب پنبه ای:

محصولاتی از این جنس دارای خاصیت ضد لغزش هستند.یعنی اگر لیوان روی محصولاتی از این جنس قرار بگیرد سُر نمی خورد و نمی لغزد.

محصولاتی از این جنس آب را به خود جذب نمیکنند،به همین دلیل از آنها به عنوان درب ظرفهای نگهداری از مایعات استفاده میشود.

زیر لیوانی چوب پنبه ای

۵.پلاستیک:

محصولاتی از این جنس در برابر ضربه مقاوم بوده،به راحتی دچار تَرَک یا شکستگی نمیشوند و قیمت مناسبی دارند.اما این محصولات شکل ظاهری چندان شکیل و زیبایی ندارند و مناسب پذیرایی از مهمانها نیستند.بنابراین میتوان از این مدل در تفریح و سفر استفاده کرد.

زیر لیوانی پلاستیکی

۶.چرمی:

این محصول رطوبت را به خود جذب میکند بنابراین میتوانیدبا استفاده از آن از کثیف نشدن میزتان اطمینان داشته باشید.

زیر لیوانی چرمی

۷.سیلیکون:

محصولاتی از این جنس تنوع رنگی بالایی داشته و مناسب استفاده روزمره میباشند.همانطور که میدانید این محصولات در برابر ضربه مقاوم هستند و به راحتی خراب نمیشوند.

زیر لیوانی سیلیکونی

۸.کریستالی و شیشه ای:

محصولاتی از جنس شیشه به دلیل شفافیت خود زیبایی ظاهری خاصی دارند اما شکننده بوده و ممکن است در اثر شوک دمایی یا ضربه دچار تَرَک یا شکستگی شوند.

زیر لیوانی کریستالی

۹.بتنی:

محصولاتی از این جنس به دلیل بکار رفتن سیمان ترکیب شده با خاکستر بازیافتی غیر سمی،وزن سنگینی دارند.شاید به همین دلیل طرفداران زیادی نداشته باشند اما اگر میخواهید زیر لیوانی بتنی به لیوان شما نچسبد باید به اندازه کافی سنگین باشد.

قابل ذکر است محصولاتی از این جنس از جذب فوق العاده ای برخوردارند.

زیر لیوانی بتنی

۱۰.استیل:

محصولاتی از جنس استیل به دلیل براق بودن شکل ظاهری زیبایی دارند و در برابر ضربه مقاوم هستند.اما امروزه این مدل طرفداران زیادی در بین مردم ندارد و اغلب افراد از مدلهای چوبی و … استفاده میکنند.

زیر لیوانی استیل

 

هنگام خرید یک زیر لیوانی مناسب چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت؟

۱.جنس:

جنس این محصول میتواند از سنگ،شیشه،فلز،چوب،پلاستیک و … باشد.افراد میتوانند بر اساس سلیقه و مکان مورد استفاده خود مدل مناسب را انتخاب کنند.اما بد نیست هنگام خرید محصولی را انتخاب کنید که در برابر ضربه،دما و تغییرات دمایی مقاوم و با دوام باشد.

زیر لیوانی مسی

۲.ابعاد و وزن:

ابعاد محصول باید با توجه به حجم و ابعاد لیوان و اندازه میزی که قرار است زیر لیوانی روی آن قرار گیرد انتخاب شود.

در رابطه با وزن محصول نیز بهتر است از مدلهایی با وزن مناسب استفاده کنید.زیرا حمل و نقل مدلهای سنگین دشوار بوده و حتی ممکن است به سطح زیرین خود آسیب برسانند.

البته استفاده از مدلهای بسیار سبک نیز میتواند نشان بی کیفیت و نامرغوب بودن متریال بکار رفته در ساخت و تولید آنها باشد.

۳.طرح و رنگ:

راحت ترین راه برای انتخاب مدلهایی با طرح و رنگ مناسب،هماهنگی آنها با طرح و رنگ سایر لوازم منزل و ظروف پذیرایی شماست.البته میتوانید برای تنوع گاهی از رنگهای متضاد نیز استفاده کنید.

زیر لیوانی بازیافت شده

۴.تعداد:

افراد باید بسته به تعداد مهمانهای حاضر در منزل یا چند نفره بودن میز پذیرایی خود به تعداد لازم و مناسب زیر لیوانی تهیه کنند.

۵.پایه دار بودن یا نبودن:

معمولا افرادی از مدلهای پایه دار استفاده میکنند که بسیار اهل تشریفات باشند یا مهمانی های آنها به صورت رسمی برگزار شود.اگر شما جزو این دسته از افراد نیستید انتخاب مناسب برای شما مدلهای ساده و بدون پایه است زیرا شستشوی آنها نیز آسانتر خواهد بود!

زیر لیوانی پایه دار

۶.سهولت تمیز کردن:

تا حد امکان مدلهایی را انتخاب کنید که قابل شستشو باشند یا به کمک یک دستمال نمدار به راحتی بتوان آنها را تمیز کرد.در واقع انتخاب مدلهایی که در معرض آب و رطوبت دچار آسیب میشوند کار چندان درستی نیست.زیرا در هر صورت احتمال ریختن مایعات و لکه شدن زیر لیوانی وجود داشته و اجتناب ناپذیر است.

۷.قیمت:

طبیعتا نکات مهمی از جمله شکل ظاهری،مقاومت در برابر رطوبت و ضربه،کیفیت و دوام،وزن و ابعاد در تعیین قیمت این محصول تاثیرگذارند.

بنابراین شما باید با توجه به بودجه،سلیقه شخصی و کاربرد مد نظرتان یک انتخاب مناسب داشته باشید!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا